با کترینگ دُنا آفرین فدک
آشنا شوید!

کترینگ دُنا در سال ۱۳۹۳ تاسیس شد. این شرکت حاصل سرمایه گذاری مشترک هلدینگ های اقتصادی فدک از ایران و دونهازر از اتریش می‌باشد. هم اکنون، هولدینگ اتریشی دونهازر یکی از برجسته ترین کترینگ های قاره سبز است. 

لوگو کترینگ دنامیل
لوگو دونهازر دنا

سفری در دنیای طعم ها و مزه ها

اولین کارخانه کترینگ دُنا، در محوطه راه آهن تهران، در فضایی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع با امکان تولید روزانه ۴۰٫۰۰۰ وعده غذایی شروع به کار کرده است. این کارخانه در حال حاضر، بزرگترین و مجهزترین کترینگ ایرانی می‌باشد. 

طعم و مزه های مختلف غذا و دسر در کترینگ دنا
لذت چشیدن طعم بیاد ماندنی...

 زیر ساخت های این کترینگ براساس استانداردهای بین المللی طراحی و ایجاد شده است. طراحی مدرن نمای بیرونی ساختمان کترینگ دُنا، به گونه‌ای است که به فضای راه آهن تهران روحی تازه بخشیده است. مدیران اتریشی این کترینگ، تمام بخش های اجرایی، تامین و پشتیبانی، طبخ و سرویس دهی را تحت کنترل و نظارت مستمر دارند. مدیر کارخانه و سر آشپز این کترینگ اتریشی هستند و از نام آورترین مدیران و آشپزان جهانی می‌باشند. 

دُنا چرا متولد شد؟​

هدف اصلی از تاسیس کترینگ دُنا، طبخ غذاهای ملل (بویژه غذاهای اروپایی) منطبق بر ذائقه و سلیقه ایرانی است. اتریشی ها در دنیا معروف به ارائه خدمات بی نظیر در حوزه غذا و نوشیدنی، صنعت رستوران و هتلداری و تولید شیرینی های بسیار خوشمزه هستند. هتل ها، رستوران ها و شرکت های کترینگ فعال در این کشور عادت دارند از روسای جمهور، وزرای خارجه و مراسم های جهانی پذیرایی کنند. در ایران هم سنت طبخ، از ماندگارترین میراث های فرهنگ و تمدن است که همچون یک آیین باقی مانده است. در طبخ غذای سنتی ایرانیان، مواد گیاهی مانند آلو، انار، به، زرشک و کشمش جایگاه خاصی دارند. یک بشقاب ایرانی، به طور عمده شامل برنج و گوشت هایی نظیر گوشت بره، مرغ یا ماهی، سبزیجاتی چون پیاز، جعفری و انواع گیاهان و مغزها است و برای ایجاد طعم و مزه بهتر در غذا، از طعم دهنده هایی مانند زعفران، لیمو عمانی و دارچین در آن استفاده می شود.

غذاهای اتریشی خوشمزه و مقوی است. گوشت، ماده اصلی بیشتر آنهاست و اگر گیاه خوار نیستید، در کترینگ دُنا باید شنیسل اتریشی را حتما امتحان کنید. اتریشی‌ها، میانه خوبی با دسرها و شیرینی ها دارند. اشترودل سیب، دسر محبوب وینی هاست. آنها خیلی به ناهار اهمیت می دهند و یک منوی کامل برای ناهار دارند که شامل سالاد، سوپ، غذای اصلی و دسر می‌شود. این دو گرایش موجود در کترینگ دُنا، طیف گسترده ای از خوراک های بی نظیر و خوش طعم را معرفی می‌کند که برآیند آن سبک انحصاری دُنا در طبخ و سرو غذاهای ایرانی و فرنگی شده است. 

امکانات طبخ و سرو غذا در کترینگ دُنا

کترینگ دُنا با امکانات حرفه‌ای، آشپزخانه‌های صنعتی و سرآشپزان و کارکنان دوره دیده ای که در اختیار دارند، امکان تهیه ۴۰/۰۰۰ وعده ی غذایی در روز را جهت سرو در خطوط هواپیمایی، ریلی، ادارات، سازمان‌ها، هتل‌ها، مراکز اقامتی، مراسم‌ها، همایش‌ها، و گردهمایی‌ها دارد. طبخ در دُنا، توسط سرآشپز اتریشی و ایرانی با نظارت و نوع سفارش می‌تواند به همراه اشتها آورها، سالادها، دسرها و نوشیدنی‌های گوناگون، درون ظروف مخصوص و در بسته‌بندی مناسب برای مشتری ارسال کنید.

کترینگ دُنا شامل تمامی اجزای حرفه ای و بسترهای نرم افزاری و سیستمی لازم برای ایجاد گردش روزانه، تولید به موقع، حفظ سلامت مواد غذایی و آماده سازی و سرو به هنگام وعده‌های غذا می‌باشد. دُنا دارای چندین سردخانه صنعتی جهت نگهداشت بهداشتی ماهی، گوشت قرمز و مرغ به صورت جداگانه، بلست چیلرهای مجزا، سالن آماده‌سازی مواد پروتئینی، سالن وسیع پخت غذای اصلی، سالن تولید انواع کباب، قنادی، سالن تهیه آب‌میوه‌ها و اسموتی‌های طبیعی، چندین فضای سینی چینی، سالن شستشو، ضد عفونی و پاکسازی سبزیجات، سالن آماده‌سازی توشه‌های سفر، سالن تفکیک سفارش، سکوهای بارگیری و انواع وسایط حمل و نقل استاندارد و طراحی شده در کلاس جهانی می باشد.

طبخ و سرو غذا در کترینگ دنا
طبخی متفاوت با حضور آشپزان بین المللی

مجوزات و استانداردها

مجوزهای کترینگ دنا
گواهی حلال کترینگ دُنا
مجوز و استاندارد دنا
نماد گدنا در بورس اوراق بهادار تهران

شرکت تهیه و توزیع غذا دنا آفرین فدک (سهامی عام)

لازم به ذکر است شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک با نماد “گدنـا” در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد و عرضه اولیه آن با موفقیت انجام شد. 

همراه شما بودن افتخاری برای ماست...